Ingrid Dach na poušti v Maroku

Můj hvězdný rok 2022

Stejně jako loni a předloni jsem se i letos rozhodla, že se ohlédnu za právě končícím rokem v článku na blogu. Tento rok si budu pamatovat jako rok, kdy jsem začala sama sebe vnímat jako CEO firmy, kterou vedu, rok, kdy jsem začala pořádat velké offlinové akce – a taky jako rok, kdy jsem si utvořila víc prostoru pro to, co je pro mě v životě doopravdy důležité: čas s rodinou, zážitky a cestování.

Lednový rozjezd se Sigrun

Když mi v lednu se Sigrun začínal mastermind Red circle, velmi brzy jsem pochopila, co budu letos v podnikání nejvíc řešit: delegování a budování týmu. Došlo mi to už v okamžiku, kdy jsem na vstupní otázky typu: „Kdo je tvůj projektový manažer a jak často se scházíte?“ odpovídala: „Já a 24/7.“

Ještě před jízdou jménem „začni se chovat jako CEO a koukat se na své podnikání jako na firmu“ mě ale čekala jiná jízda se Sigrun: do Kickstartu neboli 10týdenního programu pro tvorbu online kurzů se mnou naskočilo rekordních 84 žen z Česka a Slovenska! Během kampaně na Kickstart jsem vyzkoušela spoustu nových věcí – např. jsem začala tvořit reels na Instagramu a natočila jsem 22 motivačních a inspirativních rozhovorů s bývalými absolventkami. Moje narozeniny jsme pak hned po kampani oslavili v lázních v našem oblíbeném Maďarsku – parádní start nového roku!

MŮJ TIP: Začátek roku se skvěle hodí pro kampaně – hodně lidí přemýšlí o plánech i prioritách a chce změnu nebo zkusit něco nového. To ale znamená i to, že je začátkem roku kampaní plno, takže musíte doopravdy zaujmout. Jak na to jsem nedávno sdílela v přednášce zdarma, na kterou se ještě pořád můžete přihlásit a kouknout ze záznamu.

Piráti mikulovských moří vyrážejí na karneval do školy a školky Živé učení Pálava
Kytka od Sigrun – poděkování za pomoc v kampani
Luisa s Beníkem u mikulovského moře
Bártík slaví obrovský úspěch: stává se mistrem ČR v deskové hře go v kategorii do 12 let! Za pár měsíců pak vybojoval 4. místo na mistrovství Evropy a kvalifikoval se na mistrovství světa, kde tak měla Česká republika reprezentanta poprvé za víc než 20 let.

Náročné jaro uvnitř mně i kolem nás

Když jsem po vypuknutí války na Ukrajině chtěla pomoct své komunitě tím, že zorganizuju kongres o tom, jak prodávat a komunikovat v náročné době, ještě jsem netušila, jak náročné pro mě letošní jaro doopravdy bude. Kongres vznikl jako spontánní nápad během nedělního odpoledne, kdy jsem narychlo obeslala všechny hosty s informacemi a začala chystat podklady pro rozhovory. Od pondělí jsem pak začala s natáčením a během pár dnů bylo téměř vše hotovo. Cítila jsem, že není čas ztrácet čas, a vnímala jsem, že otázku „Co mám dávat na sítě a mám teď prodávat?“ moje komunita intenzivně řeší právě teď.

Mé dceři se ale bohužel vrátily vážné zdravotní problémy a už počtvrté za posledních pár měsíců jsme skončily na JIP kvůli tomu, že byla náhle v bezvědomí. Kongres už jsem měla připravený a někteří hosté natočili videa sami, takže jsem se rozhodla vést ho i z nemocnice stylem „udělám jen to nejnutnější a zbytek nějak dopadne“. 

Psychicky jsem na tom ale nebyla dobře, měla jsem obrovský strach o dceru, který mě úplně paralyzoval. Navíc mi bylo hodně líto, že kvůli pobytu v nemocnici jsem nemohla být na oslavě narozenin Beníka (manžel mi aspoň přes nemocniční balkón večer propašoval kousek dortu), kvůli necitlivým komentářům jsem už radši přestala sdílet naši situaci na sítích a abych se ze všeho nezbláznila, četla jsem si po nocích vtipy, když jsem v nemocnici nemohla kvůli stresu spát.

Kongres se ale vydařil, měla jsem na něj nadšené ohlasy a po návratu z nemocnice jsem ho využila jako předprodej pro kurz Prodávejte jako hvězda, který si navzdory situaci kolem Ukrajiny koupily desítky podnikatelek. Zároveň jsem si během kongresu vyzkoušela nový koncept, kdy jsem nechala videa přístupná 2 týdny a ne jen jeden den, což se setkalo s nadšeným ohlasem. Vymyslela jsem tak celý nový koncept nestresového marketingu, který zbytečně nevyužívá nátlakové techniky.

MŮJ TIP: Ať už děláte cokoliv, vždycky se zamyslete nad tím, jestli vám vyhovuje systém, kterým se to obvykle dělá. To, že jsou u všech kongresů videa přístupná jeden den ještě neznamená, že to tak musí být i u toho vašeho. Než ale nějaké pravidlo porušíte, dobře si vše promyslete a ověřujte si své předpoklady – já jsem si např. myslela, že se lidé budou na videa dívat, protože pro ně bylo téma hodně aktuální, což se mi i potvrdilo. A zároveň mi dávalo smysl nestresovat je ve stresující době dalšími deadliny.

Náročné dny v nemocnici. Moc děkuju všem, kteří na nás mysleli a podporovali nás.
Návrat z nemocnice je potřeba pořádně oslavit...
...naším oblíbeným sushi!
Už je zase veselo 🙂

Už zase prodávám jako hvězda!

Po všech těch pobytech v nemocnici jsem byla ve velkém stresu a zvládala jsem dělat jen to nejnutnější. Když jsem byla na mastermindovém callu se Sigrun schopná jen brečet, došlo mi, že musím zvolnit, změnit plány a udělat teď hlavně maximum pro to, aby byla Luisa už zdravá.

Byla jsem permanentně ve stresu, přejídala jsem se nebo jsem vůbec nejedla, některé dny jsem nebyla schopná ani jít ven, byla jsem úplně paralyzovaná. Navíc jsem špatně nesla nečekaný odchod hned 3 drahých blízkých: mé klientky Katušky, bratrance a kamaráda.

Přesunula jsem proto začátek Hvězdného mastermindu až na konec léta a začátek kurzu Prodávejte jako hvězda na květen. Všichni jsme si odpočinuli, Luisa dostala nové léky, které jí doteď dobře fungují – a já jsem nám všem naplánovala od půlky června do poloviny září dovolenou. Už jsem se fakt těšila, až po dvouleté pauze zase začneme cestovat – a navíc jsem vnímala, že potřebujeme všichni hodně odpočinku a času spolu. Díky nemoci Luisy a všem dalším událostem mi naplno došlo, co je doopravdy důležité. 

MŮJ TIP: Vše se dá vymyslet a zařídit tak, aby vám bylo dobře a aby vás vaše podnikání nestresovalo. Já jsem se rozhodla kurz rozděli na dvě poloviny (jarní a podzimní), aby neběžel přes prázdniny. Všechno má řešení! 

Ukázalo se, že pauza byl dobrý nápad – dala jsem se dokupy a moje květnová kampaň se mi povedla přesně tak, jak jsem si přála: byla v ní skvělá atmosféra, stovky lidí nadšeně plnily úkoly a diskutovaly u videí, vymýšlela jsem pro skupinu nové zábavné aktivity a moc jsem si celou tuhle jízdu užívala. 

Minikurz Najdi svůj copy-typ si se mnou prošlo 4200 podnikatelek a 240 z nich pak naskočilo do kurzu Prodávejte jako hvězda! Kampaň jsem zakončila u Sigrun v Zurichu – letenku jsem si kupovala na poslední chvíli, protože jsem si nebyla jistá, jak budu stíhat kampaň. Nakonec se cestování během prodejní části ukázalo jako skvělý nápad a moje vysílání ve vaně je dnes už legendární. 😀 Navíc pro mě byl velký krok to, že jsem po spoustě let jela někam bez dětí – a užila jsem si to! 🙂

MŮJ TIP: V žádné kampani se mi ještě nestalo, že by šlo vše podle plánu. Důležité ale je nehroutit se a udělat ze všeho výhodu. A nebojte se během kampaně cestovat. Získáte nové nápady, neobvyklé fotky – a budete prodej brát víc s nadhledem.

Poprvé se naživo potkávám se Sigrun, kterou obdivuju už od roku 2018, kdy jsem začala poslouchat její podcast The Sigrun show.
Spřádáme velké plány 🙂
Večeře u Sigrun na terase
Takto vznikalo legendární kampaňové video z vany v koupelně Sigrun v Zurichu.

Jsem CEO

Se třetím během kurzu Prodávejte jako hvězda mi tentokrát pomáhal tým 5 copywriterek, takže jsem se mohla naplno soustředit na to, abych natočila aktualizovaná videa a vedla živé workshopy, co-workingy a další interaktivní akce, které z kurzu udělaly skvělý zážitek pro klientky i pro mě.

Začala jsem spolupracovat s projektovou manažerkou a vybudovala jsem si uvnitř týmu strukturu, abych nemusela všechny úkoly zadávat (a dohlížet na ně). S týmem jsme začali používat systémy Freelo (pro zadávání úkolů a přehled o jejich plnění) a SupportBox (pro vyřizování e-mailů) a já jsem se postupně zbavovala všech svých mentálních bloků i předsudků ohledně delegování. Kvůli většímu týmu se sice výrazně zvýšily moje náklady, ale zároveň jsem cítila, že dokážu klientkám přinést vetší hodnotu a lepší péči – a mám samozřejmě i více času pro jiné podnikatelské činnosti nebo pro rodinu a odpočinek.

MŮJ TIP: Pokud cítíte, že je čas začít s delegováním, nenechte si ujít přednášku od Sigrun, na kterou se můžete podívat v rámci 13 marketingových přednášek zdarma. Sigrun vám v ní vysvětlí, kdy a jak s delegováním začít, tj. jaké činnosti začít delegovat a jak najít toho správného člověka do vašeho týmu.

Díky tomu, že jsem měla víc volného času, jsem mívala volné pátky – a dvakrát jsem je využila k návštěvě networkingové akce pro podnikatelky v Brně a v Praze. Zároveň jsem spustila i podpultový testovací běh copywriterského kurzu Pište jako hvězda, ve kterém si se mnou 42 žen napsalo texty na sítě i do newsletterů.

Moje letní dovolená sice začala tím, že měly obě mladší děti postupně neštovice, ale koncem června už jsem podle původního plánu vyrazila vlakem na retreat do Alp, který pro 10 nejúspěšnějších affiliate partnerů pořádala Sigrun. Miluju tuhle společnost ambiciózních žen z celé Evropy, od kterých se můžu učit a inspirovat!

Cítím se jak filmová hvězda: na retreatu v Alpách natáčíme reference na Kickstart
Sigrun na workshopu, kde se učíme vyrábět sýr
Podvečerní koupání v Alpách
Užíváme prvních teplých dní u mušovských jezer kousek od Mikulova
Luisa kontroluje vinohrad. Prý bude letos dobrý ročník. 🙂
Hvězdný networking v Brně

3 měsíce prázdnin

Rozhodla jsem se, že vyhlásím ve všech svých programech letní pauzu a že budu od poloviny června do poloviny září cestovat a odpočívat. Byla to pro mě obrovská změna, jelikož jsem loni i předloni celé léto pracovala a předpředloni rodila :D, takže jsem si pořádnou dovolenou moc neužila.

Letos jsem si dovolila 3měsíční dovolenou a hodně jsme cestovali – trochu jsem se bála kvůli Luise, kdyby potřebovala do nemocnice, takže jsme raději jeli jen autem a ne moc daleko. S dětmi jsme strávili měsíc v Chorvatsku, cestovali jsme po Slovinsku i Maďarsku, nejstarší syn s manželem jeli do Rumunska a já jsem pak odletěla na další Red circle retreat na Islandu. 

Jsem vděčná za to, že jsem si dovolila úplně vypnout a regenerovat, užívat život a času s rodinou, načerpat nové vjemy a uvědomit si naplno, proč vlastně podnikám. Není to pro to, abych u nás doma hromadila nějaké luxusní věci nebo si kupovala něco, co nepotřebuju. Je to pro to, abych mohla mít několik měsíců v roce volno a dělat to, co mám nejraději: objevovat nová místa, vracet se tam, kde je mi dobře, užívat si času s rodinou i o samotě a žít naplno.

Díky letnímu volnu jsem ze sebe konečně setřásla všechen stres z náročných jarních měsíců a měla jsem si dost prostoru na přemýšlení nad tím, jaký chci tvořit obsah na sítích, co chci prodávat, jaké jsou mé hodnoty a jak chci žít. Občas to bylo náročné, protože se mi díky odpočinku vracely všechny stresy, které měly konečně prostor vyplavat na povrch v celé své síle. I proto jsem moc ráda, že jsem si přes léto nechala dost prostoru, abych si vše zpracovala, dovolila si odpočívat, spát nebo brečet, a nabrala energii na podzimní kurzy a programy.

MŮJ TIP: Jak jsem psala v článku o plánování, vždycky si nejdřív naplánujte dovolenou a volno, protože když budete čekat, až bude všechna práce hotová, pravděpodobně se nikdy nedočkáte. A že jste v podnikání svým vlastním šéfem, znamená i to, že si musíte dát dovolenou. 🙂

Do Chorvatska jsme s dětmi jeli poprvé a ačkoliv jsem proti němu měla trochu předsudky (Vždyť tam jezdí každý!), byla jsem nadšená. Bydleli jsme ve velkých rezortech na severu i v zapadlých vesničkách na jihu, užili jsme si hlavní sezónu i klidnější zářijové dny, vynikající jídlo, krásné pláže, milou společnost místních i neplánovaná česká setkání. 🙂

A Island si mě získal na první pohled, cítila jsem se tam jako v úplně jiném světě. Cestovali jsme hlavně na severní neturistické části ostrova, koupali jsme se v horkých pramenech (i v pivu :D), poprvé jsem viděla velryby a polární září – a nejsilnějším zážitkem pro mě bylo, když si mě zavolal ledový oceán u Siglofjorduru, abych si v něm zaplavala.

Na Islandu jsem taky dostala podepsanou kopii bestselleru od Sigrun Kickstart your online business – díky tomu, jaký měla knížka úspěch, se pak Sigrun spontánně rozhodla otevřít podzimní běh Kickstartu a já tak mohla pomáhat dalším 15 českým a slovenským podnikatelkám s tvorbou jejich prvního online kurzu.

Sigrun a podnikatelky z mastermindu Red circle před lodí, se kterou jsme se vydaly pozorovat velryby. Bylo mi na moři hodně špatně, ale stálo to za to!
Sigrun u doslova božích vodopádů (Godafoss)
Česká výprava na aktivní sopku poblíž Reykjavíku
Pohoda na pláži v Chorvatsku
A pohoda na Pálavě 🙂
Užíváme Chorvatsko mimo sezónu
Jarek Nohavica naživo – parádní letní zážitek!

Ať žijí živé akce!

V druhé polovině září mě čekaly dva obrovské kroky z komfortní zóny – moje první velké offlinové akce! Nejdřív jsem uspořádala setkání pro 18 žen z Hvězdného mastermindu, které se mnou strávily víkend na Pálavě. A hned další týden přijelo do Brna 120 klientek z kurzu Prodávejte jako hvězda, se kterými jsem si užila den plný přednášek, workshopů a networkingu. 

Jsem moc ráda, že jsem se pro pořádání živých akcí rozhodla, ačkoliv to pro mě představovalo obrovský krok mimo komfortní zónu. Bála jsem se, že ze sebe na pódiu nevydám ani hlásku a ještě cestou do Brna jsem se cítila asi jako před maturitou 😀 – pak jsem se ale rozhodla, že si celou akci užiju, i když nebude dokonalá. Na pódium jsem neplánovaně dotancovala – a pak už to všechno šlo samo! Teda samo – díky Sigrun a mému týmu jsem měla samozřejmě celou akci detailně naplánovanou a promyšlenou – a když jsem si pak četla nadšené zpětné vazby účastnic, věděla jsem, že všechno to úsilí stálo za to. 🙂

V Brně jsem si vyzkoušela i prodej naživo na pódiu – účastnicím kurzu jsem nabídla můj klub pro absolventky Hvězdná afterparty. A byla jsem překvapená, jak dobře živý prodej funguje. 🙂

MŮJ TIP: Velké živé akce s sebou nesou spoustu nákladů (pro představu: náklady na setkání v Brně se pohybovaly kolem 250 tisíc) i desítky hodin organizování a plánování (zvlášť pokud se do nich pouštíte poprvé). Jsem ráda, že jsem s nimi začala až v okamžiku, kdy mám kolem sebe tým. Hodně mi taky pomohlo poradit se ohledně programu s někým, kdo už má s podobnými akcemi zkušenosti. 

Boží atmosféra na mé první velké živé akci 🙂
Přípitek moravským vínem se ženami z Hvězdného mastermindu
S masterminďačkama u kamenného kruhu v Klentnici
Užíváme babí léto v bludišti v Drnholci
Nový člen rodiny – kocourek Zázvor
Beník v září nastoupil do komunitní školy Živé učení Pálava, kam chodil i do školky
Výletíme na Pálavě

Jak chci žít za 10 let?

V říjnu jsem byla na posledním letošním retreatu se Sigrun – tentokrát jsme se sešly poblíž Zurichu a celá akce byla hodně zaměřená na plánování. Nejsilnějším momentem pro mě bylo, když jsme si sepisovaly dopisy našemu budoucímu já – a mně naplno došlo, že když chci něčeho dosáhnout na 6 měsíců nebo za 10 let, nestane se to samo, ale musím pro to něco udělat už dnes.

Na setkání jsme se hodně bavily i o trendech v online podnikání pro příští rok – nepřestává mě fascinovat, kolik nového pořád můžu zkoušet. 🙂 Hned po retreatu jsem se pustila do TikToku a protože byl zrovna hotový můj nový web, začala jsem i s pravidelným psaním článků na blog, které jsem pak sdílela i na LinkedIn

MŮJ TIP: Váháte, na jaké síti (začít) tvořit obsah? Koukněte na můj článek na tohle téma. 

Na podzim mě čekaly ještě další živé akce: 4 moje klientky totiž vydaly knížky a pohádkovou knihu od Aničky Ďarmati jsem dokonce pokřtila já! A oslavy nebraly konce: v listopadu to bylo poprvé, co měly hned dvě moje klientky několikamiliónové kampaně.

Se Sigrun v Zurichu
Večeřely jsme na vyhlídkové lodi – právě jedeme kolem továrny na čokoládu
Lektorce tai chi Aničce Ďarmati jsem pokřtila knížku pohádek Tajomstvo ríše draka
S interiérovou designerkou Ivou Šmídovou jsem oslavila křest knížky Útulný domov krok za krokem
Lektorka psaní knih Veronika Matysová mě pozvala na křest fantasy románu Hodina psodava
A do čtvrtice všeho dobrého jsem jela na křest knížky lektorky hravého cvičení s dětmi Petry Pomajbíkové

Konec roku na cestách

Začátkem prosince jsem ještě spustila minikampaň na kurzy, do kterých v předprodeji naskočilo víc než 100 žen. A pak už jsem si dopřála volno ve všech svých kurzech a programech a rozloučila se s holkama na vánočních besídkách. Den po závěrečném setkání s Kickstarťačkami jsem vyrazila na dva týdny do Maroka. Tuhle zemi jsem měla v plánu navštívit už před 11 lety, kdy jsem měla i koupené letenky – jenže pak jsem zjistila, že jsem těhotná, a z cesty sešlo. A teď jsem si mohla tento sen splnit, podívat se do Fezu, kam mě to hodně táhlo, a do pouště, kterou jsem chtěla vidět od doby, co jsem jako teenager četla Alchymistu.

MŮJ TIP: Plňte si své sny – nikdy není pozdě. A ten pocit fakt stojí za to!

V Maroku mě fascinovala orientální atmosféra, vynikající jídlo, srdečnost lidí i to, jak důležitá je pro ně rodina. Na poušti jsem si mimo jiné slíbila, že si vždycky dovolím jít za svými sny – a taky jsem si tam ještě víc uvědomila, co je pro mě opravdu důležité. Došlo mi, že jsem občas upřednostňovala práci na úkor sebe nebo rodiny a cestování, ale že to chci naopak – chci, aby moje podnikání podporovalo můj životní styl. Ačkoliv svou práci miluju, tento rok mi hodně dobře ukázal, co je pro mě prioritou: zdraví, rodina, zážitky. Děkuju, že jsem to mohla naplno prožít, i když to bylo občas hodně náročné.

Díky cestování jsem získala nadhled nad spoustou věcí, nad kterými jsem se doma cítila zaseklá. A když jsem uprostřed noci viděla na poušti padat hvězdu, bylo to pro mě potvrzení toho, že jsem na správné cestě. A že se těším na vše, co mi přinese rok 2023!

Užívám si setkávání se ženami, které znám z online světa – na fotce jsem s Věrkou Švach.
S Bártíkem na koncertu vážné hudby v mikulovské Galerii Závodný.
V Maroku jsem se nechala pomalovat hennou, boží zážitek!
S Ivčou Kotvovou, mou průvodkyní po Maroku
Neobyčejné zážitky z marocké pouště
Jako z pohádky!

Velké poděkování

Jsem vděčná všem, kteří mi tento rok fandili, podporovali mě a pomáhali mi. Moc děkuju:

  • svým dětem za bezprostřednost a hravost, kterou se od nich neustále učím – a taky za nekonečnou lásku a trpělivost se mnou.
  • mému muži a mým rodičům za veškerou podporu, díky které mám dost času a energie na práci.
  • 99 odvážným ženám, které se mnou vstoupily do Kickstartu, 240 ženám z kurzu Prodávejte jako hvězda, 105 ženám z kurzu Pište jako hvězda, 27 ženám v mastermindech, 124 ženám v afterparty a 10 klientkám z mentoringu. Mám obrovskou radost nejen z vašich kampaní, ale z celé vaší cesty – z toho, jak jste sebevědomější a jak rostete. Děkuji, že i já můžu díky vám dále růst a sbírat zkušenosti.
  • svému úžasnému týmu: projektové manažerce Andree Grigerové, asistentkám Hance Machů a Jindřišce Novotné, grafičce Simoně Štreklové, účetní Katce Hlůškové, mindset koučce Věrce Švach, copywriterkám Míše Svobodové Hakenové, Evě Daňkové Votápkové, Evě Horáčkové, Silvii Ulrichové, Lindě Tománkové a Jaroslavě Novákové, fotografce Kataríně Bríč, specialistce na facebookovou reklamu Anetě Hemereové, ilustrátorce Magdaleně Krejčí a webařce Janě Andréskové. Bez vás bych nedošla tak daleko a byla bych na vše sama.
  • 12 874 čtenářům mých mailů, 8 492 podnikatelkám a podnikatelům v mé facebookové skupině, 3 432 sledujícím na facebookové stránce, 1 857 fanouškům na Instagramu a 538 odběratelům mého YouTube kanálu. Moc si vážím všech vašich zpráv, komentářů, liků, srdíček, sdílení, GIFů, podpory i diskuzí. A děkuju i za kritiku a zpětnou vazbu, díky které můžu pořád růst a zlepšovat se.
  • všem, kteří mě pozvali na rozhovor, i všem, které jsem pozvala já jako hosta do svých vysílání nebo do svých kurzů a programů.
  • své mentorce Sigrun a jejímu úžasnému týmu v programech Momentum a Red circle, jakož i všem ženám v těchto programech, díky kterým rostu víc, než bych si sama uměla představit
  • všem, které jsem potkala na cestách a díky kterým jsem mohla líp poznat a víc si užít Balkán, Island a Maroko.

A děkuju i sobě, že jsem měla odvahu jít za svými sny, růst, i když to bolelo, a kašlat na to, co si o mě myslí ostatní. Že jsem si dovolila prožít vše, co bylo náročné, i užívat naplno všechny skvělé okamžiky a najít rovnováhu mezi tím, že jsem máma, manželka, podnikatelka a žena, která chce objevovat svět. 

Moc se na vás těším v novém roce – připíjím vám na zdraví, na odvahu a na vaše velké kampaně!

Co letos zažily moje klientky?

Pojďte si pro další dávku inspirace a motivace – koukněte se, co všechno se letos povedlo mým klientkám:
* lektorce prožitkového tvoření Radce Rubešové
* spisovatelce a lektorce tvůrčího psaní Veronice Matysové
* lektorce tai chi Aničce Ďarmati
* daňové poradkyni Martině Nýčové
* lektorce šití batohů a kabelek Báře Mikuláškové
* PR specialistce Daniele Podolkové
* lektorce ekologického investování Pavle Wernerové
* specialistce na FB reklamu Lindě Tománkové
* lektorce francouzštiny Silvii Pluhařové
* lektorce kurzů o výživě dětí Tereze Bicanové
* autorce projektu Grow Trails Zuzce Masárové
* specialistce na podnikatelské finance Lucii Krausové
* interiérové designerce Ivě Šmídové.

Byli jste letos v mém programu a sepsali jste na blog ohlédnutí za rokem 2022? Pošlete mi odkaz, ráda ho sem přidám. 🙂

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články

Jak na jarní úklid v podnikání

Známe to všichni – jsme v jednom kole, protože chystáme kampaň, pak pořád něco tvoříme na sítě, staráme se o klienty, o domácnost, o děti…