133711069_395143841816877_5346958258626215776_n

Můj hvězdný rok 2020

Moje raketová jízda hvězdným rokem 2020

Dvě dvojky a dvě nuly v letopočtu mě fascinovaly asi jako každého z nás koncem roku 2019. A už začátkem ledna jsem tušila, že pro mě bude rok 2020 pořádná jízda – plánovala jsem rozjet podnikání a učit se od někoho v zahraničí, protože jsem chtěla dělat věci jinak než všichni ostatní v malém českém rybníčku.

Hodně času jsem chtěla strávit na cestách – kromě zimy na Kanárech jsme plánovali výlet do Dánska na jaře, v létě měsíc a půl na Ukrajině a celé září v Gruzii. Jasnější představu jsem neměla – s malými dětmi jsem si na podrobnější plány moc netroufala. A taky jsem si ani nedokázala představit, kam by se moje podnikání mohlo za rok posunout.

Raketový start s Kickstartem

Rok 2020 jsem odstartovala vstupem do Kickstartu a SOMBY – kurzů od islandsko-švýcarské markeťačky Sigrun. Už nějakou dobu jsem sledovala její podcast a úplně si mě získala svou kampaní plnou úžasných rad a strategií, které mi dávaly smysl. Manžel si myslel, že jsem se zbláznila – za kurzy jsem dala všechny peníze, které jsem tehdy měla na účtě. A já jsem cítila, že chci konečně mít jasnou strategii a podporu od někoho zkušeného, kdo mi pomůže úspěšně podnikat, i když mám doma tři malé děti.

V té době jsem hlavně psala texty na zakázku pro velké firmy i podnikatelky, začínala jsem s copywriterskými konzultacemi a pár měsíců už mi úspěšně běžel online klub i facebooková skupina pro podnikatelky. Pořád jsem ale zápasila s nedostatkem času a nevěděla jsem, jak podnikání opravdu rozjet, abych při něm neměla pocit, že pracuju na úkor dětí a rodiny.

Ingrid a Luisa v nosítku
Leden 2020: mám malé děti, ale velké sny a plány
děti pod stromečkem
Naše smečka začátkem ledna 2020

Během Kickstartu jsem nasbírala prvních 544 kontaktů do databáze, zjistila, co moji fanoušci nejvíce řeší, a začala jsem postupně tvořit svůj první online kurz o textech na stránku O mně. Byla jsem nadšená ze zpětné vazby žen, podle které jsem kurz postupně vylepšovala za pochodu. A díky krásným referencím jsem si začala víc věřit, přestala jsem se bát být vidět a uvědomila jsem si, jak moc mě baví předávat to, co umím.

Koncem února jsme odletěli za letním počasím na Tenerife – dopoledne jsem pracovala na kurzu a odpoledne jsem si užívala moře, bazén a výlety po okolí.

Beník slaví 4
Beník na Tenerife oslavil 4. narozeniny
procházka v Tenerife
Ulice, kde jsme bydleli
u moře
Užíváme si moře
mušle na pávničce
Užíváme si moře 2

Útěk zpátky do zimy a velká kampaň na první kurz

Po dvou pohodových týdnech na Kanárech ale přišel šok – svět se obrátil vzhůru nohama kvůli koronaviru, zavíraly se restaurace, pláže i hranice a rušily se lety. Ze dne na den jsme s velkou dávkou štěstí sehnali letenky do posledního letadla domů.

Byli jsme v karanténě, vyčerpaní z dlouhé cesty a ve stresu – a já zrovna chystala kampaň na kurz. Kdybych den před prodejním webinářem nemluvila se Sigrun, nejspíš bych celou kampaň vzdala. Díky jejím radám a podpoře jsem zahodila svoje strachy a šla naplno do kampaně, která dopadla daleko líp, než jsem doufala: 87 žen si koupilo můj kurz o textech na web a já díky tomu vyhrála cenu SOMBA Kickstart winner!

Na vyhlášení vítězů jsem měla v náručí půlroční Luisu a nemohla jsem uvěřit tomu, co jsem za uplynulých 10 týdnů dokázala – s malými dětmi, s minimem volného času, se strachem z natáčení videí a doslova na koleni ve volných chvílích, když děti spaly nebo si chvíli hrály. Díky mému úspěchu se mnou Sigrun natočila několik rozhovorů a můj příběh často používala v e-mailech i na prodejních stránkách.

záverečná oslava se Sigrun
Záverečné vyhlášení vítězů Kickstartu
já s dětmi a s kytkou
Kytka od Sigrun 🙂
Rozhovor Sigrun s Ingrid
Natáčení rozhovorů, které se mnou dělala Sigrun, jsem si fakt užívala 🙂

Když přišla korona, nebyl čas ztrácet čas

I když jsem byla po skončení kurzu unavená, inspirovala jsem se u Sigrun, která začala po vypuknutí koronakrize pracovat ještě víc než kdy dřív. Nabídla jsem krátké konzultace zdarma svým klientkám v klubu a byl o ně obrovský zájem – ze začátku jsem jich měla i 15 denně.

Naplno jsem se zapojila i do projektu Niny Baše Chráním nejslabší, který začal jako první v Česku propagovat nošení roušek a šířit osvětu ohledně toho, jak se v nové situaci bezpečně chovat. Psala jsem texty pro virální letáky i další materiály a představila jsem fanouškům písničku Hledám holku s rouškou, které speciálně pro tento projekt nazpívala skupina Chinaski.

S úžasnou výtvarnicí Janou Andréskovou jsme během několika dní vymyslely a vytvořily omalovánkový příběh o draku Koronovi, který srozumitelně a bez strašení vysvětloval malým dětem, co se teď kolem nás děje a proč musí zůstávat doma nebo nosit roušky. Pohádka měla nakonec daleko větší úspěch, než jsme doufaly – díky dobrovolníkům z celého světa byla přeložena do 17 jazyků i do znakové řeči. Mnoho jazykových verzí dnes existuje i v animované podobě a mám velkou radost z toho, že tu českou pro nás nadaboval můj oblíbený herec Pavel Liška. Omalovánek si všimla i média – drak Koron se dostal např. do reportáže v pořadu Události v regionech na ČT1 a do tištěné verze časopisu Vlasta.

A to ještě nebylo všechno – spolu s 19 dalšími ženami jsme spustily projekt Otoč korunu zaměřený na pomoc českým a slovenským podnikatelkám v krizi. Během několika dnů se do naší komunity připojilo přes tisíc žen, které jsme vzdělávaly v nejrůznějších tématech souvisejících s podnikáním i osobním rozvojem. V naší skupině si navíc ženy vzájemně nabízely a doporučovaly své služby a my jsme měly velkou radost, že jsme jim pomáhaly zvládnout psychicky i ekonomicky náročnou situaci.

omalovánkový příbeh o Koronovi
My čtyři a drak Koron
drak Koron v časopise Vlasta
Díky draku Koronovi jsem se stala ženou týdne v listopadovém čísle časopisu Vlasta
drak Koron v televizi
Drak Koron na ČT1

Ať žije ženské podnikání!

Na jaře jsem vystoupila na dvou velkých kongresech: na slovenské konferenci Sama sebou jsem mluvila o autentických textech a pro český Kongres ženského podnikání jsem kromě své přednášky natočila rozhovor s branding queen Esther de Charon de Saint Germain.

Esther si mě už začátkem roku vybrala jako jednu ze svých beta testerek pro Brave Business Academy, kterou právě chystala. Byla to úžasná zkušenost, kdy jsem se jí koukala přímo pod pokličku – a Esther s námi sdílela nejen pracovní, ale i osobní zákulisí svého podnikání. Lucii jsem pak pomáhala jako hostující lektorka v novém kurzu Alchymie ženského podnikání, kde jsem si užívala úžasnou podpůrnou ženskou atmosféru.

Vstoupila do ročního PR kurzu Seleny Soo a dostala se tak (zatím jen fiktivně :-D) na obálku Forbesu. A protože jsem měla dlouhodobě daleko větší poptávku po konzultacích, než jsem mohla zvládnout, rozhodla jsem se spustit svůj první mastermind – kombinace online a offline setkávání pro 5 podnikatelek ze Zlínska. Úžasná zkušenost, která mi potvrdila, že se touhle cestou chci ubírat i dál.

fiktivní číslo Forbesu
Na fiktivní titulce Forbesu
setkání zlínského mastermindu
Úžasné setkání zlínského mastermindu na lodi Bárka ve Zlíně

Moje první velká affiliate kampaň, noční tancování a vstup do mastermindu

Po mém úspěchu v Kickstartu jsem sebrala odvahu požádat o možnost stát se affiliate partnerkou Sigrun. Tenkrát určitě netušila ani ona sama, jak úspěšná moje kampaň bude – v červnu se mnou do Kickstartu a SOMBY vstoupilo 25 českých a slovenských žen!

Vyhrála jsem cenu za nejlepší affiliate partnerku, a když ten večer děti usnuly, tancovala jsem dvě hodiny v kuse na písničku od Alicie Keys Girl on fire. 😀 Hnedka další den jsem vstoupila k Sigrun do ročního mastermindu Momentum, protože mi došlo, že neexistují žádné limity a že toho můžu dokázat daleko víc, než jsem si kdy myslela. Začala jsem myslet ve velkém a zahodila přesvědčení, že si v Česku nemůžu vydělávat stovky tisíc měsíčně jako podnikatelky ze zahraničí.

Po několika bezesných nocích jsem se rozhodla změnit svůj úspěšný online klub na knihovnu. Byl to pro mě velikánský krok do neznáma, ale cítila jsem, že abych mohla dělat opravdu velké kampaně a vymýšlet nové věci, musím si uvolnit ruce.

Ingrid s kytkou
Úspěch se musí oslavit 🙂

Letní kurz vytvořený na cestách a kampaň, která mě vystřelila ke hvězdám

Protože moje ukrajinské letní cestovatelské plány padly, rozhodla jsem se připojit ke svým Sombím ženám a také vytvořit v létě úplně nový online kurz. Místo textů na web mě totiž čím dál víc lákalo učit ženy psát e-maily a hlavně texty pro prodejní kampaně, se kterými jsem tou dobou pomáhala spoustě úspěšných českých podnikatelek.

Do čtyřtýdenního kurzu zdarma Prodávejte s lehkostí se mi nahlásilo 2 200 žen, se kterými jsme řešily prodejní texty i mentální nastavení kolem prodeje. Navazující desetitýdenní kurz Prodávejte jako hvězda si pak během srpna a září koupilo 108 českých a slovenských podnikatelek. Lehkost a hvězda se staly mou poznávací značkou a neoddělitelnou součástí mé marketingové slovní zásoby.

Velkou radost jsem měla i z nových kurzů a kampaní, které s mou podporou vytvořily během léta „moje“ Sombí ženy. A protože si mě na podzim vybrala Sigrun do svého týmu placených mentorek, pomáhala jsem pak 3 měsíce s kampaněmi několika stovkám žen z celého světa v programu Accelerator.

Díky veleúspěšnému létu jsme se odhodlali k dalšímu velkému kroku – můj manžel přestal pracovat pro klienty, přešel na rodičovskou dovolenou a začal se na plný úvazek věnovat dětem i domácnosti a pomáhat mi v podnikání. A na podzim mě čekala další změna – stala jsem se plátkyní DPH.

natáčení na chalupě
Improvizované natáčení místo na chalupě
Ingrid a Luisa na chalupě
Kurz Prodávejte s lehkostí vznikal během našich letních cest po Česku
kurz Accelerator
Začínám pro Sigrun pracovat jako mentorka v kurzu Accelerator

Hvězdný kurz, hvězdný mastermind a hvězdný rok

Namísto podzimu v Gruzii jsem po náročném létě odpočívala ve Zlíně a v Mikulově. Abych měla dost času na chystání hvězdného kurzu, přestala jsem na dva měsíce nabízet individuální konzultace. Vymyslela jsem nový magnet #copyoko a novou rubriku #copytrezor ve své facebookové skupině. Namísto občasných e-mailů jsem konečně začala pravidelně psát newslettery a byla nadšená z toho, kolik žen mi na ně odepisuje a těší se na ně.

Celý říjen a listopad jsem se ale soustředila hlavně na hvězdný kurz. Užívala jsem si nadšenou zpětnou vazbu i úžasné nové texty, které s mou podporou ženy napsaly. S nakopnutím od Sigrun jsem vypustila do světa dva VIP produkty – Hvězdný rok a Hvězdný mastermind. Oba se téměř hned vyprodaly a já tak měla po všech stránkách hvězdný závěr roku.

Koncem listopadu a v prosinci jsem se díky Janě Pokorné a Seleně Soo rozhodla pořádně obout do svého PR. Každý týden jsem natáčela několik rozhovorů a užívala si inspirativní povídání s ženami na stejné vlně.

A rok jsem nejen začala, ale i zakončila se Sigrun a s její kampaní na Kickststart, do které si mě znovu přizvala jako affiliate partnerku.

vánoční kampaň
Vánoční kampaň na Kickstart jsem už vysílala z nové pracovny s novou brandovou tapetou
Ingrid v Mikulově
Načerpávám nové síly v mém rodném Mikulově
Ingrid s knížkou
Odpočinek v bezčasí mezi svátky s jedním z mnoha letošních dárků od Sigrun

Největší ponaučení: jdi do akce!

Rok 2020 pro mě byl plný změn – poprvé jsem si koupila zahraniční kurzy a mastermindy, poprvé jsem investovala do reklamy, měla jsem první hejtrovské komentáře od neznámých lidí, začala jsem natáčet kurzy a vysílat na své stránce, prodávat první kurzy a hledat si svou cestu, jak podnikat a zároveň mít dost času pro sebe i pro rodinu.

Jsem ráda, že jsem šla do akce a nebála se pustit do věcí, ze kterých jsem měla strach. A že jsem nečekala na dokonalost, ale začala si plnit svůj sen o svobodě a podnikání HNED TEĎ.

Moje plány na rok 2021

V podnikání pro mě byl rok 2020 symbolem rychlosti, akce a rozvoje. Pro rok 2021 jsem si vybrala slova ROVNOVÁHA A STABILITA (a jak mi vysvětlila Míša Růžičková, parádně se to hodí, protože podle feng šuej byl rok 2020 rokem Krysy a rok 2021 je rokem Buvola). Plánuju rozvíjet to, co už mám, a dělat věci ve větším měřítku: mít větší kampaně, dělat více obsahu zdarma, využívat více sociálních sítí… a taky mít víc času na rodinu a na sebe.

A protože už má moje nejmladší dcerka rok a půl, čím dál víc mě láká i začít jezdit na živé akce a užívat si společnost úpěšných a inspirativních žen  z celého světa. V červnu se chystám na Island na konferenci Selfmade summit, který organizuje Sigrun. Koupila jsem si VIP vstupenku, která zahrnuje i VIP den s hvězdami konference, jako je Denise Duffield-Thomas, Suzy Ashworth nebo Lisa Larter.

Kromě Islandu opět plánujeme část zimy v teple, ukrajinské léto a gruzijský podzim. Ale možná nás místo cestování bude čekat spíš stěhování, nechám se překvapit. 🙂

rodina na cestách
Roku 2020 jsme cestovali hlavně po Česku – snad to bude příští rok jinak

Velké poděkování na závěr

Moc děkuju všem, kteří mě během roku 2020 podporovali a dodávali mi motivaci, energii a nadšení:

A děkuju i sobě, že jsem si věřila, postavila se svým strachům a šla do akce!

Přeju vám hvězdný rok 2021 – a budu moc ráda, když se v něm budeme potkávat v mé skupině, na mé facebookové stránce, ve vaší e-mailové schránce nebo tady na blogu. 🙂

A s radostí vás zvu na 5denní kurz mé mentorky Sigrun plný workshopů a interaktivních setkání, na kterém si naplánujete konkrétní kroky pro úspěšné podnikání. A jako bonus pro vás mám i webinář v češtině, kde s vámi budu sdílet největší AHA momenty ze svých loňských kampaní. Stačí se přihlásit TADY. 🙂

pozvánka na 5denní kurz

Další inspirativní bilancování

Rok 2020 byl plný změn – přečtěte si, jak ho prožívaly moje klientky:

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

2 komentáře

  1. Ahoj! To je teda poměrně dost inspirativní. Mám vcelku podobné plány. Asi tak pět let. Dolů mě táhnou podobné představy jako tebe v minulosti. Nejde to. Teď „tak jo, asi to jde, ale na našem českém rybníčku je omezený prostor pro takové úspěchy a už jdu pozdě.“ 🙂 Ale na druhou stranu tuším, že do toho stačí dát trochu víc úsilí a ono to půjde. Díky!
    Teď mě trochu mrzí, že jsem na ty kurzy od Sigrun zdarma nekoukla, protože mi přišly nesouvisející s mými problémy. 🙂

  2. to je bomba ale věci se takto dějí fandím a udělám si čas pořádně pročíst celý blog nyní jsem proletěla a přeji zdraví štěstí a jen tak dál

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články

Jak na jarní úklid v podnikání

Známe to všichni – jsme v jednom kole, protože chystáme kampaň, pak pořád něco tvoříme na sítě, staráme se o klienty, o domácnost, o děti…