IMG_20211128_174950

Můj hvězdný rok 2021

Stejně jako loni jsem se i letos rozhodla, že se ohlédnu za právě končícím rokem v článku na blogu. Pro rok 2021 bylo mým cílem najít rovnováhu a stabilitu – a to se mi povedlo. Konečně jsem měla pocit, že jsem našla rovnováhu mezi prací a odpočinkem, přestěhovali jsme se do nového domova a povyrostly nejen moje 3 děti, ale i mé kampaně a sociální sítě. A já sama. 🙂 Oproti loňskému roku jsem ztrojnásobila nejen svůj obrat, ale i množství času, který mám pro sebe, svou rodinu a pro odpočinek.

Moje první více-než-milionová kampaň

Hned v lednu 2021 jsem spustila Hvězdný mastermind pro 12 úžasných žen, z nichž se mnohé postupně stávaly plátkyněmi DPH. Intenzivně jsem se věnovala affiliate kampani se Sigrun, moje vánoční GIFy zaplavily sítě – a do kurzu SOMBA Kickstart se mnou vstoupilo neuvěřitelných 65 českých a slovenských žen. Slavit úspěšnou kampaň jsem odjela za rodinou do Mikulova, kde jsme se v den mých narozenin šli poprvé podívat na dům – a hned jsme věděli, že ho bereme. Byl obrovský, s velkou zahradou i s vinohradem – a navíc kousek od centra, od přírody i od domu, kde bydlí mí rodiče. Můj sen o návratu do rodného města, o kterém jsem začala přemýšlet loni v listopadu, se mi splnil daleko rychleji, než by mě kdy napadlo.

Oslavuju první milionovou kampaň
Zimní táborák s přáteli v lese poblíž Zlína
Výlet do Mikulova, během kterého jsme nečekaně koupili dům 😀

Kickstartí jízda a objevování nových sítí

V únoru a březnu jsem se nezastavila – intenzivně jsem podporovala svoje české a slovenské Kickstartí ženy a zároveň jsem byla i jedna z mentorek v anglické skupině ke Kickstartu. Byly to pro mě hodně cenné zkušenosti – naučila jsem se pracovat s větší skupinou a pomáhala jsem s tvorbou kurzů a s kampaněmi několika stovkám žen z celého světa.

Koncem ledna začala v Česku frčet nová sociální síť Clubhouse. Protože z ní byli nadšené mé kamarádky z mastermindu u Sigrun, rozhodla jsem se ji vyzkoušet. Byl to pro mě velký krok z komfortu a ze mé bezpečné facebookové bubliny – a zároveň úžasná příležitost oslovit úplně nové publikum a diskutovat na pódiu s dalšími experty.

Na Clubhouse se mi tak dařilo, že se tam můj Hvězdný klub brzy dostal do 10 největších českých a slovenských klubů. Takový úspěch jsem vůbec nečekala a rozhodla jsem se ho využít pro celou svou komunitu. Nabídla jsem možnost tvořit roomky neboli vysílání pro klub spoustě dalších inspirativních žen a vzniklo tak téměř non-stop rádio se vzdělávacím obsahem od českých a slovenských podnikatelek. Hvězdný klub se nakonec stal 4. největším na česko-slovenském Clubhousu. Pro mě to byl úžasný důkaz toho, že když člověk čemukoliv věnuje dost času a energie, je možné cokoliv (třeba předběhnout lidi s mnohonásobně většími komunitami).

Díky Clubhouse jsem se letos rozhodla založit si účet i na Instagramu, ke kterému jsem původně měla velké předsudky, ale nakonec mě tahle síť chytla a moc mě baví. A navíc jsem začala natáčet nový pořad Hvězda kampaní pro svůj YouTube kanál.

Můj oblíbený plakát ve Zlíně: Co chceš, můžeš. Tomáš Baťa
Oslavuju, že je Hvězdný klub 7. největší na česko-slovenském Clubhouse
Mému muži vyšlo další vydání jeho úplně první knížky a tráví večery podepisováním

Kampaň, která mě vystřelila ke hvězdám

V dubnu jsem zrecyklovala úspěšný minikurz zdarma Prodávejte s lehkostí, který mi skvěle fungoval loni, mírně pozměnila koncept tak, aby se víc týkal typologie, a přidala k němu přípravný týden. Celou kampaň jsem si opravdu užívala a závěrečný webinář byla taková jízda, že se mě spousta lidí ptalo, na čem frčím – no na endorfinech přece! 😀 Kurz Prodávejte jako hvězda si nakonec koupilo neuvěřitelných 240 žen, obrat byl 3,5 milionu Kč a já byla nadšená z toho, že se mi opět potvrdilo, že když známe svou komunitu a dáme do kampaně vše, bude to fungovat.

Od Sigrun jsem navíc dostala dárek za můj první six figure launch (kampaň s obratem více než 100 000 dolarů) a oslavovala jsem to, že jsem si v jediné kampani vydělala víc než za celý rok 2020.

Na webináři jsem měla i boa 😀
Email není e-mail aneb kreativní fotky pro kampaň 😀
Šok: zlínská milionářka skončila u popelnic aneb vysvětluju, co je to clickbait 😀

Konec jara plný změn

Květen a červen pro mě byly opravdu náročné: běžel mi Hvězdný mastermind i kurz Prodávejte jako hvězda, kde jsem své klientky intenzivně podporovala. Do toho jsem chodila několik týdnů neustále s papíry v ruce, protože jsem pořád ladila nový produkt (Hvězdnou afterparty) i další běh Hvězdného mastermindu. Chystali jsme se na stěhování, nejstarší syn na závěrečné přezkoušení pro domškoláky – a k tomu všemu jsem opět byla affiliate pro Sigrun v kampani na letní běh kurzu SOMBA Kickstart.

Ačkoliv jsem na začátku léta mlela z posledních sil psychicky i fyzicky, povedlo se mi vše dotáhnout do zdárného konce – během pár dnů jsem vyprodala všech 24 míst v novém mastermindu, 67 žen se mnou vstoupilo do Hvězdné afterparty, 35 do Kickstartu. Můj muž zařídil vše kolem stěhování, takže jsme se po 5 letech rozloučili se Zlínem a od července začali žít v Mikulově. Kromě toho nás čekaly i další velké změny – rozhodli jsme se opustit náš car-free životní styl a taky zapsat děti do komunitní školky a školy pro domškoláky.

Loučení se Zlínem
Poslední léto na mé milované zlínské terase
Už nejsme car-free 😀

Letní pohoda a nabírání sil

Po náročném půlroce jsem si přes léto naordinovala hodně spánku a psychický i fyzický odpočinek. Definitivně jsem se rozhodla, že nebudu na podzim spouštět žádné velké kampaně, ale budu trávit víc času s rodinou. Během léta jsme cestovali po Česku, ale hlavně jsme se zabydlovali v Mikulově. Byla jsem nadšená z toho, kolik za námi jezdilo návštěv – rodina, přátelé nebo i známí, se kterými jsem se znala z online světa. Díky velkému domu u nás mohly návštěvy snadno přespávat, takže jsme si užívali úžasné společnosti, úrody na zahradě a krásného Mikulova i jeho okolí.

V létě jsem překonala další svůj velký milník – přednášela jsem naživo, ačkoliv jsem z toho měla vždycky velký strach. Ve Žďáru nad Sázavou jsem si vyzkoušela menší přednášku během dovolené na Vysočině a pak jsem přednášela před velkým publikem na Healing festivalu poblíž Brna.

Paříme na Healing festivalu
Staráme se o vinohrad za naším domem
 1. A jezdíme na výlety kolem Mikulova a na Vysočinu

Podzimní návrat ke kořenům…

V létě jsem si ujasnila, kolik času chci trávit prací, a představila jsem si svůj ideální den a 4denní pracovní týden. Podle něj jsem si pak sestavila plány na celý podzim, kdy se mi tento systém překvapivě docela dařilo dodržovat. Věnovala jsem se svým klientkám v mastermindu a v afterparty, do které se v září přidaly další ženy, a také práci na základech svého podnikání – vznikly nové fotky na web a na sítě, začaly práce na mém novém webu, znovu jsem si ujasnila svoje podnikatelské hodnoty a konkurenční výhody, více jsem se začala věnovat Instagramu i své skupině, kde teď tvořím pravidelně a systematicky obsah (dřív jsem byla na sítích víc spontánně a anarchisticky :D). Abych opravdu dodržela to, že chci hodně odpočívat, začali jsme jezdit každý pátek na výlety a občas na pár dní do lázní v Maďarsku.

Jeden z mnoha pátečních výletů
Naše oblíbené lázně v maďarském Sárváru
Jako Patti Smith aneb jedu se fotit na nový web

…a taky adrenalin!

Podzim si pro mě ale kromě odpočinku přichystal i silné zážitky: moje nejmladší dcera dvakrát ztratila vědomí a jednou jsem s ní skončila na pár dní v nemocnici. Tohle byly jednoznačně ty nejnáročnější okamžiky roku 2021, i když teď zpětně vidím, že i tahle zkušenost mě mnohé naučila. I díky ní jsem si totiž uvědomila, jaké jsou doopravdy moje hodnoty a co chci od života.

V září jsem byla nominovaná do soutěže Žena roku 2021 a díky hlasům od své komunity jsem postoupila až do finále! Focení pro časopis Žena a život a natáčení rozhovorů pro porotu pro mě byla úžasná zkušenost, která mi dodala sebevědomí. Zároveň jsem si uvědomila, že má online podnikání v očích široké veřejnosti špatnou pověst – a že s tím chci něco udělat. 🙂

V listopadu jsem oslavila i překročení hranice 5 000 členů ve své skupině – rozhodla jsem se připsat k tomuhle číslu ještě jednu nulu a celou částku věnovat na charitu. Je to pro mě to nejlepší poděkování své komunitě a zároveň další ukázka toho, jakou má komunita sílu.

A rok jsem jako vždy zakončila affiliate kampaní se Sigrun, během které jsem se tentokrát vyřádila při tvorbě 14 vánočních reels pro Instagram.

Zákulisí focení pro Ženu a život
To jsme my – finalistky soutěže Žena roku v kategorii Úspěšná na sítích
Natáčení vánočních reels jsem si fakt užívala

Mých 22 ponaučení z roku 2021

 1. Když kampaň plánujete dopředu a máte na ni dost času a prostoru, je to fakt znát.
 2. Z chyb se naučíte mnohem více, než když se vám vše daří a nemusíte nad ničím moc přemýšlet.
 3. Největší bohatství je zdraví a rodina. Vždy se podle toho chovejte.
 4. Nikdy neříkejte nikdy a buďte otevření všem změnám. Jít proti svému dřívějšímu přesvědčení není špatné – je to jen důkaz, že rosteme a měníme se. Špatné by bylo trvat na něčem, co už nám neslouží, jen proto, že jsme si to kdysi vzali za své.
 5. Upřímnost a upřímný marketing se fakt vyplatí. Je to jediný způsob, jak podnikat, který funguje dlouhodobě.
 6. Když do něčeho investujete čas a energii, jste konzistentní, máte strategii a věříte si, dostaví se výsledky.
 7. Nemá cenu sledovat konkurenci ani nic, co vás stresuje. Sledujte sami sebe a to, co vás inspiruje a motivuje.
 8. Komunita lidí v podobné situaci, která chápe vaše problémy, je k nezaplacení. Buďte v takové komunitě vy sami a vytvářejte takovou komunitu pro své klienty.
 9. Když tvoříte nový program nebo další běh nějakého programu, nepodceňte dotazníky, rozhovory, průzkum, plánování. Lákavá a dobře promyšlená nabídka je základ úspěšné kampaně.
 10. Praxe nikdy nebude taková, jak jste si naplánovali. A všechno zabere víc času, než si myslíte. Nenechejte se tím vykolejit.
 11. Nikdy se nemůžete zavděčit všem. Nenechejte se tím vykolejit.
 12. Další kampaň nemusí být vždy větší než ta předchozí. Přistupujte ke kampaním s pokorou a s vděčností za každý prodej.
 13. Neustále si říkejte o zpětnou vazbu. Vždycky je co zlepšovat a vaši klienti vědí, co potřebují.
 14. Dělejte vše s radostí – jde to poznat. Když radost začíná mizet, dejte si pauzu. Nikdo to nepozná.
 15. Online svět může být zahlcující. Nepodceňujte to a nastavte si hranice.
 16. Oslavte každou kampaň ještě předtím, než začne. Jděte do ní s tím, že bude úspěšná. Naplno ten úspěch prožijte ještě před kampaní a s tím pocitem pak kampaň veďte.
 17. Kampaní to nekončí. Stálé klienty si vyrobíte díky tomu, že budou spokojení s kurzem a s vaší podporou. Díky tomu pak prodáte následující produkty s nulovými náklady na reklamu.
 18. Naučte se marketingová pravidla a až jim porozumíte, můžete je vědomě porušovat. Vyslechněte si rady od více lidí a vezměte si z nich to, co je vám blízké. Spousta postupů funguje – a vy odhadnete nejlíp, co bude fungovat vám a co pro vás bude nejsnadnější.
 19. Investujte do sebe. Peníze, čas, energii. Vrátí se vám to mnohonásobně zpátky.
 20. Investujte do budování komunity. Peníze, čas, energii. Vrátí se vám to mnohonásobně zpátky.
 21. Když vás něco stresuje, nejde vám to nebo to nestíháte, najděte si hned teď někoho, kdo vám pomůže, naučí vás to nebo to udělá za vás.
 22. Sny se plní. Stačí tomu věřit. A jít do akce – ne zítra, ale dnes. A hned teď – s tím, co právě teď umíte a máte. 🙂
Když se promítne stín kostela na mraky aneb mikulovské zázraky

Moje plány na rok 2022

Od ledna vstupuju k Sigrun do ročního exkluzivního mastermindu Red circle, abych své podnikání posunula zase o něco výš a dovolila si myslet opravdu ve velkém. Kromě ověřených kurzů SOMBA Kickstart a Prodávejte jako hvězda chystám na příští rok i pár zatím-přísně-tajných novinek.

Plánuju začít tvořit pravidelně obsah na dvou dalších sociálních sítích – a určitě více cestovat. Třeba na Island na Selfmade summit nebo do rumunských hor na mezinárodní kongres v deskové hře go. Moje mise je ještě více mluvit o upřímném marketingu a také ukazovat lidem, že online podnikání není nic špatného nebo podvodného, právě naopak. Chtěla bych se více věnovat PR, na novém webu plánuju pravidelně psát blogové příspěvky, rozšířit svůj tým a vnést do svého podnikání ještě více plánování a struktury. A chci pokračovat ve 4denním pracovním týdnu a užívat si naplno život se svou úžasnou rodinou.

Oslava podzimu a hojnosti v komunitní školce a škole pro domškoláky Živé učení Pálava

Velké poděkování na závěr

Jsem vděčná za vše, co mě během roku 2021 potkalo, a moc děkuju:

 • svým dětem za bezprostřednost a hravost, kterou se od nich neustále učím – a taky za nekonečnou lásku a trpělivost se mnou.
 • mému muži a mým rodičům za veškerou podporu, díky které mám dost času a energie na práci.
 • 100 odvážným ženám, které se mnou vstoupily do Kickstartu, 238 ženám a 2 mužům z kurzu Prodávejte jako hvězda, 30 ženám v mastermindech, 111 ženám v afterparty a 10 klientkám z mentoringu. Mám obrovskou radost nejen z vašich kampaní, ale z celé vaší cesty – z toho, jak jste sebevědomější a jak rostete. A z hojnosti, která k vám přichází. Děkuji, že i já můžu díky vám dále růst a sbírat zkušenosti.
 • svému úžasnému týmu: asistentkám Hance Machů, Jindřišce Novotné a Báře Morávkové, účetní Katce Hlůškové, mindset koučce Věrce Švach, copywriterkám Ivaně Kotvové a Lence Kopřivové, fotografce Kataríně Bríč, specialistce na facebookovou reklamu Anetě Hemereové, stylistce Heleně Procházkové, průvodkyní online džunglí Aničce Fink, fontoložce Andree Grigerové a webařce Janě Andréskové. Bez vás bych byla ztracená, zahlcená, zoufalá – a sama.
 • 10 816 čtenářkám mých mailů, 5 562 ženám v mé facebookové skupině, 2 739 sledujícím na facebookové stránce, 1 305 fanouškům na Instagramu a 288 odběratelům mého YouTube kanálu. Moc si vážím všech vašich zpráv, komentářů, liků, srdíček, sdílení, GIFů, podpory i diskuzí. A děkuju i za kritiku a zpětnou vazbu, díky které můžu pořád růst a zlepšovat se.
 • všem, kteří mě pozvali na rozhovor, i všem, které jsem pozvala já jako hosta do svých vysílání nebo do svých kurzů a programů.
 • svým letošním mentorům: Sigrun, bez které bych si netroufla na velké kurzy a kampaně a nejspíš bych všechny důležité podnikatelské kroky pořád odkládala. Květuši Vašířové, která mě naučila využívat a užívat si Instagram, hlasové mentorce Janě Mifkové, díky které jsem si v létě troufla na živé přednášky, lektorce Pilates Petře Dvořákové, se kterou cvičím (skoro :-)) každé ráno a PR specialistce Janě Pokorné, která mě přihlásila do soutěže Žena roku 2021 a pomáhala mi být vidět.

A děkuju i sobě, že jsem měla odvahu jít za svými sny, překonávat sama sebe a přitom sama sebe neztratit. A užívat si nejen cestu nahoru, ale i všechny pády a slepé uličky.

Moc se na vás těším v novém roce – připíjím vám na zdraví, na odvahu a na vaše velké kampaně! A srdečně vás zvu na 5denní kurz zdarma své mentorky Sigrun, kde si vaše vysněné kampaně a podnikatelské úspěchy naplánujete a uděláte k nim první krok. Stačí se jen přihlásit – a jít do akce!

Připíjím na vaše úspěchy a přeju hodně zdraví a radosti v novém roce!

P. S. Zajímají vás, jak si rok 2021 užily moje klientky?

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

8 komentářů

 1. Ingrid tvá cesta rokem 2021 je dechberouci! Přeji si též vydělávat nějaké peníze online podnikáním, abych si mohla také vytvořit svůj tým, který mi s některými věcmi bude pomáhat, protože veškerými kurzy, kde se učím, technikáliemi kolem webu a vymýšlením příspěvku na facebook a instagram se už teď cítím občas zahlcena. Vůbec nechápu, jak to vše zvládáš.
  Já stále hledám ucelený koncept a čím vlastně začít. Ahoj a hodně úspěchů a radosti i dál.
  Blanka

 2. Ingrid, moc děkuji za otevřenost. To je tedy jízda 🙂 🙂 Krása! Je za tím velká dřina a jsem moc ráda, že v článku stojí, kdo dál byl nápomocen. Mít skvělý tým je velký dar. Ingrid, vše nejlepší do nového roku, hodně zdraví, pohody, radosti i lásky 🙂

 3. Inko, moc ti všechny úspěchy přeju a jsem ráda, že jsem na tebe narazila. Kvůli malému jsem ukončila kurz asi v 1 třetině, ale věřím, že ještě něco stihnu, než vyprší.

  Ať se daří. Děkuju za krásný shrnutí.
  Marta z Kreativnim

 4. To je nádhera – příběh, otevřenost, úspěchy a zároveň pokora. Inspirativní 🙂

 5. Skvělá Ingrid, objevila jsem Tě až nedávno (snad nevadí, že tykám O:-)) a jsi mi velkou inspirací. Děkuji za to, co dělám a že i nám, které jsem o několik schodů „za Tebou“ (= začínají teprve s on-line podnikáním) ukazuješ, že je možné dosáhnout svých snů. Ten můj je totiž domek v Mikulově.
  Přeji, ať se Ti nadále daří! S láskou Wendy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další články

Jak na jarní úklid v podnikání

Známe to všichni – jsme v jednom kole, protože chystáme kampaň, pak pořád něco tvoříme na sítě, staráme se o klienty, o domácnost, o děti…